Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Главная » 2016 » Июнь » 11 » Молитва Божией Матери в честь Ее иконы «Казанская»
12:52
Молитва Божией Матери в честь Ее иконы «Казанская»

Празднование иконы Божией Матери Казанской 4 ноября установлено в память избавления Москвы и России от поляков в 1612 году.


Во время бедствия и нашествия врагов или о защите от нашествия иноплеменников и иноверных читали молитву в честь Казанской иконы Божьей Матери

"О Пресвятая Госпоже Владычице, Богородице!

Со страхом, верою и любовию припадающе пред честною иконою Твоею, молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих к Тебе.

Умоли, милосердная Мати, Сына Твоего и Бога нашего, Господа Иисуса Христа, да сохранит мирно страну нашу, Церковь Свою святую да незыблему соблюдет от неверия, ересей  и раскола.

Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево: Ты еси всесильная христиан помощница и заступница.

Избави всех, с верою Тебе молщихся, от падений греховных, от навета злых человек, от всяких искушений, скорбей, бед и от напрасныя смерти.

Даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправления греховныя жизни и оставление прегрешений, да вси благодарне воспевающе величия Твоя, сподобимся Небеснаго Царствия и тамо со всеми святыми прославим Пречестное и Великолепное имя Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь."

Категория: Молитвы и Заговоры | Просмотров: 534 | Добавил: Ами | Теги: Молитва, нашествие врагов, защитница отечества, Россия, Казанская икона Божьей Матери | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar