Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Главная » 2017 » Январь » 4 » Рождественская молитва
22:18
Рождественская молитва

(На благословение скромных снедей, читается на первой праздничной трапезе вместо обычной формулы благословения).

Господи Иисусе Христе Боже наш, изволивый спасения нашего ради на земли во плоти явитися и от Безневестныя и Пречистыя Девы Марии неизреченно родитися!

Благодарим Тя, яко сподобил еси нас, подвигом поста предочистившихся, достигнути великаго праздника Твоего Рождества и в радости духовной с ангелами воспевати Тя, с пастырями славословити, с волхвами поклонятися. 

Благодарим Тя, яко по великому милосердию Твоему и бездвоздмездному снисхождению к немощем нашим утешаеши нас ныне не точию изобильною пищею духовною, но и трапезою праздничной.

Темже молим Тя, отверзающаго щедрую руку Твою, исполняющего все живущее благ Твоих, дающего всем пищу, соотвевтствующую временем и правилам церковным, благослови праздничныя снеди, верным людем Твоим уготованныя, наипаче сия, от нихже повинующеся Уставу Церкви Твоея, в мимошедшии дни поста воздерживались рабы Твои, да будут оне вкушащим их со благодарением во здравие, в подкрепление сил телесных, в веселие и радость.

Да вси мы, всякое довольство имуще, изобиловати будем и в дела благая, и от полноты благодарнаго сердца славити Тя, питающаго и утешающаго нас, купно же и Безначальнаго Твоего Отца и Пресвятаго Духа во веки веков. Аминь.

Категория: Молитвы и Заговоры | Просмотров: 517 | Добавил: Ами | Теги: Рождество Христово, Молитва | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar